Кошик
134 відгуків
promo_banner
+380 (67) 398-63-88
+380 (95) 496-70-69
Премиум Корк

Порошкові фарби: технологія нанесення.

Порошкові фарби: технологія нанесення.
Порошкова фарба – кінцевий продукт еволюції фарбувальних матеріалів. Завдяки значному переліку позитивних властивостей, вона є гідною альтернативою традиційним лакофарбових виробів. Вона знайшла широке застосування в багатьох галузях промисловості. Покриття на базі цієї речовини використовується в автомобілебудуванні, в будівельній сфері, при виробництві побутової техніки і меблів. Активно застосовується навіть при декоруванні предметів інтер'єру.


При нанесенні будь фарби дуже важлива технологія нанесення, так як якщо не дотримуватися правила,у вас вийде неякісне покриття.

Найважливіший фактор,що впливає на довговічність покриття - це підготовка поверхні.

Процес підготовки поверхні включає кілька етапів:

  • Очищення та знежирення поверхні;
  • фосфатування (фосфатами заліза або цинку);
  • споліскування і закріплення;
  • сушка покриття.

Знежирення і очищення поверхні найчастіше виробляється механічним способом (шліфування, притирання розчинником)

Після знежирення в деяких випадках наноситься грунтовка, для поліпшення антикорозійних властивостей і поліпшення адгезії.

Наступний етап,який проходить метал - полоскання і сушіння. Сушіння деталей проводиться в окремій печі або в спеціальній секції печі відкидання.

Процес нанесення порошкової фарби:

Після закінчення сушіння деталі охолоджуються при температурі повітря,після чого поміщають в камеру,де безпосередньо наноситься порошкова фарба. Чому саме камера? Головною функцією камери є уловлювання порошкових частинок, не осіли на виробі, утилізації фарби та запобігання її потрапляння в приміщення. Камери поділяються на два типи: тупикові і прохідні, у свою чергу тупикові найчастіше використовують для фарбування малогабаритних виробів, а прохідні – для довгомірних.

Також існують автоматичні камери напилення, в яких за допомогою пістолетів-маніпуляторів фарба наноситься за лічені секунди.

Ще один, і найбільш популярний серед користувачів спосіб нанесення порошкової фарби - електростатичний. Він являє собою нанесення на заземлене виріб електростатично зарядженого порошку за допомогою пневматичного розпилювача.

Детальний опис методу електростатичного напилення:

Спочатку порошкова фарба засипається в живильник. Через пористу перегородку живильника подається повітря під тиском, який переводить порошок у завислий стан, утворюючи так званий «киплячий шар фарби. Стиснене повітря може також подаватися компресором, створюючи при цьому місцеву область «киплячого шару». Далі аэровзвесь забирається з контейнера за допомогою повітряного насоса (ежектора), розбавляється повітрям до більш низької концентрації і подається в напилювач, де порошкова фарба за рахунок тертя набуває електростатичний заряд.

За допомогою стисненого повітря заряджена порошкова фарба потрапляє на нейтрально заряджену поверхню, осідає і втримується на ній за рахунок електростатичного притягання.

При покритті якого-небудь виробу порошковою фарбою (методом електростатичного напилення) варто враховувати,що на якість покриття можуть впливати такі фактори,як:
  1. обсяг і опір фарби
  2. форма і розміри частинок
  3. ефективність процесу також залежить від розмірів і форми деталі, обладнання, а також часу, витраченого на фарбування.

Так само одним з численних плюсів фарбування порошковою фарбою металу є те,що порошкова фарба не втрачається безповоротно, а потрапляє в систему регенерації камери напилення та може використовуватися повторно. В камері підтримується знижений тиск, що перешкоджає виходу з неї частинок порошку, тому необхідність у застосуванні робочими респіраторів практично відпадає.

На заключній стадії фарбування відбувається плавлення і полімеризація нанесеної на виріб порошкової фарби в камері полімеризації.

Стадія формування покриття:

Эта стадия включает в себя оплавление слоя краски, последующее получение пленки покрытия, его отвержение и охлаждение. Оплавление и полимеризация происходят в специальной печи, при температуре 150-220 °С в течение 15-30 минут.

При нагревании изделия краска глубоко проникает в поверхность и затем застывает. На этом этапе формируется покрытие с заданными характеристиками структуры, внешнего вида, прочности, защитных свойств.

Чтобы избежать вероятность возникновения дефектов и улучшения механических свойств покрытия, отвержение рекомендуется производить при более низких температурах и в течение более продолжительного периода времени.

Соответствующий режим для формирования покрытия необходимо подбирать с учетом вида порошковой краски, особенностей окрашиваемого изделия, типа печи т.д. Необходимо помнить, что для нанесения порошкового покрытия решающую роль играет температура, особенно при нанесении покрытия на термостойкие пластмассы или изделия из древесины.

Після закінчення полімеризації виріб охолоджується на повітрі. Після охолодження виробу покриття готове.

Переваги порошкового фарбування порівняно із звичайною:
-Безпека для здоров'я людини
-Ефективність нанесення
-Ідеальне покриття
-Широкий вибір кольорів і фактур
-Екологічність
-Ударостійкість покриття
-Довговічність покриття (10-30років)
-Економічність покриття
-Час фарбування (2-3год)
-Підвищений захист металу від корозії
-Стійкість покриття до
температурних перепадів
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner