Парафін для свічок технічний Т1 (Штучний віск)
Нефтяний білий парафін (або як його ще називають штучний віск) парафін нафтовий твердий технічний — воскова субстанція кристалічної структури. Його молекулярна маса коливається від 300 до 450. У розплавленому вигляді проявляє малу в'язкість. Величина та форма структурних кристалів змінюються залежно від умов виробництва речовини. Дрібні та тонкі кристали — продукти переробленої нафти. Кристали більші — результат оброблення нафтового дистиляту та дистилятного рафінату, що пройшла селективне очищення.
Під час охолодження парафіни у швидкому темпі виходять дрібніші кристали. Парафін — змішані граничні вуглецеві речовини складу С18Н38 — С35Н72.
Основна маса хімічних реагентів не викликає реакції в парафіну. Окислення можливе тільки з азотною кислотою або під дією кисню повітря за високих температур. Непоганий результат показують деякі інші окисники — у цьому разі виділяються специфічні жирні кислоти, аналогічні рослинним і тваринам.
ГОСТ 23683 2021 парафіни нафтові тверді технічні умови
Після очищення парафін, отриманий із нафти, ділять на очищений і високоочищений.
- П-1 — клас парафіну високоочищеного, який використовує під час виготовлення тари або жорстких видів паковання, розплавів або клеїв, які контактують із харчовими продуктами або застосовуватимуться в специфічних температурних умовах — за сильного нагрівання. Без парафіну не було б косметика та фармацевтика.
- П-2 — клас високоочищеного парафіну, яким покривають і просочують гнучкі продуктові паковання, які мають зберегти еластичність за низьких температур. Цей парафін є в сплавах для покриття бетону, дерева чи металу, у якому зберігатимуть їстівні продукти. Він вдало використовується в воскових субстанціях, медичній техніці або косметиці.
- В2, В3, В4, В5 — теж високоочищені парафіни, призначені для використання в промисловості в тих її зонах, де вимоги до чистоти виробів особливо високі. Конкретно марка В2 успішно застосовується під час виробництва гумотехніки.
- Т-1, Т-2, Т-3, С — класи очищених парафінів технічного призначення. Вони — гарні сировинні матеріали в промисловості.
- Т-1 — частий компонент побутової хімії, свічок, продуктів народного господарства.
- Т-2 застосовують у хімічній, нафтопихімічній промисловості, у галузях народного господарства;
- Т-3 — це надійне просочення покриттів для технічних сортів паперу, текстилю, картону, металевих і дерев'яних поверхонь; іноді його використовують у нафтохімічної промисловості;
- З — сировина для нафтохімічної промисловості, необхідна у виробництвах синтетичних жирних кислот.
Технічний свічковий парафін застосування
E_ID=5353657900" style="width:200px;height:200px">
У виробництві меблів і лаків
Як просочення на льонокомбінатах
Як мастило для дерев'яних деталей, що труться
У деревообробній промисловості (сушіння та просочення деревини);
Виробництво кремів технічного призначення, мастильних олій, антикорозійних просочень. Він запобігає тертю поверхонь деталей і технічних вузлів
У виробництві побутової хімії
Як ізоляційний матеріал у виробництві РТІ
.
Під час оброблення металів (парафіном змащують форми перед литтям металу
У текстильній промисловості
Як м'який у взуттєвій промисловості
У паперовій промисловості (як просочення сировини);
У виробництві виробів із гум (м'якшувач сумішей).
Парафін длякопних свічок, який потрібен і його отримання.
Депарафінізацією називається процес вироблення парафіну з нафтової основи. Крім того, під час виготовлення цієї речовини знеоливлюють дистилятну олійну сировину за допомогою кетон-ароматичної розчинника.
Для невеликих партій парафіну досить знешкодження без додаткових речовин — фільтр-пресування сировини, яку перед цим потрібно охолодити. У цьому варіанті виробництва не обійтися без потікання отриманого газу.
Парафін на продаж додатково очищають сірковою кислотою або контактною, гіцерогенізацією, перколяційним очищенням.
Парафін нафтовий твердий очищений Т-1 (технічний) застосовують як сировинний матеріал у різних галузях промисловості для виготовлення товарів побутової хімії, зокрема парафін технічно застосовують для виробництва господарських свічок з додаванням стеарину або церезину. Використовують для змащування абразивних агрегатів (калібрування отворів), для змащення дерев'яних поверхонь, що труться. Крім того, технічний парафін широко застосовують у металургії (для виплавних моделей, для змащення форм). найпоширеніша сфера застосування — деревооброблення в різних її варіантах. Парафін для деревообробки часто використовують різні меблеві виробництва. Для виробництва парафінованих приманок нарівні з харчовим може також використовуватися й технічний парафін. Технічний парафін застосовується у виробництві технічних кремів (наприклад, крему для взуття або технічного мастила).
Технічний парафін характеристики: