Переваги газобетону:
Популярність газобетону обумовлена його корисними властивостями.Хоча в Україні він застосовується все ж істотно менше, ніж у країнах Західної Європи. Придбати газоблок в Україні ви можете саме у нас за вигідною ціною!
Корисних характеристик газобетон має багато, але основні можна розбити на три групи:
— легкість по масі;
— технологічність в обробці;
— високі теплоізоляційні властивості.
При будівництві приватного будинку можна обійтися без підйомних механізмів, а темп будівництва збільшується. При цьому нижче витрата розчину, що не може не впливати на собівартість будівлі.
Матеріал легкий в обробці. Він ріжеться і свердлиться як ручним, так і електричним інструментом: ножівками, фрезами, стамесками, дрилем і так далі. Блоку з газобетону прямо на будмайданчику можна надати будь-яку форму.
Інші властивості газобетону:
— висока морозостійкість (не менше F35);
— висока вогнестійкість (клас А1). Добре переносить короткочасне вплив температур до + 300С ( при побутовому пожежу як правило вище і не буває);
— матеріал екологічно чистий;
— не схильний до гниття і старіння;
— є відмінним звукоізолятором;
— здатний витримувати осьовий тиск до рівня В2,5, що дозволяє зводити з нього несучі стіни заввишки до 20 м. Отже, придатний для житлового, комерційного та інших видів будівництва;
— негерметичні стіни з газобетону «дихають», як і стіни з керамічної цегли. До того ж на них через шорсткою структури відмінно наноситься штукатурка;
Недоліки газобетону:
Прочитавши сказане вище, можна подумати, що газобетон практично ідеальний матеріал для будівництва. На жаль, це не зовсім так. Деякі вразливі місця є.
1. Мабуть, найголовніше з них — крихкість. В залежності від марки ця характеристика газоблоку проявляється по-різному. Але в цілому, газобетон витримує великі навантаження на стиск, дуже критичний до ударних навантажень. При ударі або падінні блок з великою ймовірністю отримає тріщину або розколеться.
2. Газобетон гигроскопичен и достаточно активно поглощает влагу, как при непосредственном контакте, так и из атмосферного воздуха. При этом он набирает вес, и ухудшаются его теплоизоляционные свойства и прочность. При промерзании может разрушиться. Поэтому хранить его под открытым небом нежелательно, а построенные стены нужно сразу заштукатурить. По этой же причине газобетонные блоки не применяются при обустройстве фундаментов.
3. Как правило, в рекламных сообщениях производителей приходится встречать информацию, что работа с газобетонными блоками при возведении дома почти не требует квалификации. Но к таким утверждениям следует относиться критически.