Кошик
138 відгуків
promo_banner

К сожалению,сейчас компания не может быстро обрабатывать заявки клиентов, поскольку рабочий день компании окончен. Ваша заявка обязательно будет обработана в ближайший рабочий день.

+380 (67) 398-63-88
+380 (95) 496-70-69
Премиум Корк

Фарби для сонячних колекторів

Фарба для сонячного колектора
Найважливішою частиною будь-якого колектора – плоского, вакуумного, повітряного – є абсорбер. Саме абсорбер перетворює енергію сонячного випромінювання в теплову енергію. У плоских водяних і повітряних колекторах абсорбер в загальному випадку являє собою металевий лист, пофарбований у чорний колір селективної фарбою для сонячних колекторів. Причому в повітряному колекторі абсорбер може бути виконаний з ребрами для збільшення площі нагрівання поверхні. У вакуумних колекторах абсорбери являють собою тонкі пластини у вакуумних трубках. У плоских водяних і в вакуумних колекторах абсорбери передають накопичене тепло теплоносію. У повітряних колекторах просто нагрівають до високої температури повітря, що знаходиться в колекторі. Але в будь-якому випадку найважливішу роль в процесі нагріву грає покриття абсорбера.

Чорний колір — чорного кольору ворожнечу

Деякі умільці наносять селективне покриття для сонячних колекторів своїми руками, наївно вважаючи, що, пофарбувавши металевий лист чорною фарбою, вони вирішать всі проблеми. Але чорна фарба буває різна. І як ефективно буде працювати колектор, у величезній мірі залежить від того, якою саме фарбою покритий абсорбер. Справа в тому, що чорні фарби різних складів по-різному реагують на сонячне світло. Якась частина сонячної енергії поглинається, а якась віддається у вигляді теплового випромінювання, а результуюча ефективність буде дуже низькою. Так, наприклад, ефективність абсорбера, покритого звичайною чорною фарбою, становить всього 11%, в той час, як при покритті іншими типами фарб ефективність може перевищувати 90%. Крім того, звичайні чорні фарби не володіють термостійкістю і при тривалому нагріванні починають шаруватися, відставати від основи.

Головних показників, які характеризують ту чи іншу чорну фарбу для покриття абсорбера, всього два. Це, по-перше, здатність поглинання сонячної енергії і, по-друге, здатність покриття поверхні до випромінювання енергії в довгохвильовому діапазоні. Чим вищий перший показник і нижче другого, тим ефективніше покриття. Так, наприклад, два шари покриття «Чорний нікель» поверх гальванопокриття з нікелю на м'якої сталі (згідно технології деталь була занурена на шість годин в киплячу воду) показали здатність поглинання, що дорівнює 0.94. При цьому здатність випромінювання склала всього 0.07. Чи «Чорний нікель», що містить оксиди і сульфіди нікелю і цинку, нанесений на полірований нікель, має здатність поглинання, що дорівнює 0.910, при здатності випромінювання 0.11.

Илиолак
В настоящее время наибольшей популярностью для нанесения селективного покрытия пользуется краска «Iliolac» («Илиолак») производства греческой компании Stancolac. Производители утверждают, что эта краска обладает поглощающей способностью, равной 99%. Краска эта выпускается в баночной фасовке, поэтому для нанесения ее на поверхность абсорбера лучше пользоваться краскопультом, чтобы получить слой не толще пятидесяти микрон.

 

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner