Всі судна постійно знаходяться під впливом води, її температури, рівня солі в склад, повітря і різних мікроорганізмів. Для повної їх захисту використовується корабельна фарба по металу. Вона володіє високою стійкістю до будь-яких впливів води, витримує перепади і низькі рівні температури, що досить актуально для суден, які плавають серед льодовиків. Присутній вогнестійкість. Крім того, матеріал не вигорає на сонце і дуже екологічний, оскільки в склад емалі відсутні шкідливі і токсичні компоненти.
Корабельна фарба для металу проводиться для:
Грунт для підводної частини необхідний для фарбування місця нижче ватерлінії, на яке постійно зростають черепашки і водорості. Матеріал запобігає їх поява і корозії, що дозволяє збільшити період експлуатації судна. Що стосується надводної, фарбу застосовують для фарбування деталей, якщо вони втратили свій презентабельний вигляд і з'явилася іржа.
Фарби по алюмінію для човнів характеризуються високою атмосферостійкістю та швидким висиханням. У складі присутній поліуретан, епоксид. Внаслідок грунтовки і фарбування поверхню захищена від корозійного впливу і її зовнішній вигляд стає більш привабливим.
Ватерлінія показує завантаженість і баласт судна. Найчастіше в цієї частини з'являється корозія, яку необхідно усувати
Вартість океанських судів може досягати сотень мільйонів євро, тому їх власникам важливо їх зовнішнє і технічний стан. Для цього застосовуються корабельні емалі. Вони володіють відмінними захисними властивостями, які захищають судно від різних косметичних пошкоджень. Воно не буде заростати мікроорганізмами, обтічність не загубиться, і хід судна буде колишнім. Завдяки цьому можна заощадити на витрати по палива. Ціна на фарби не дуже велика, що є безперечною перевагою.
Завдяки останнім досягненням науки всі необхідні компоненти (пігменти, розчинники і сполучні елементи) використовуються у виробництві фарби для судів і кораблів, продовжуючи термін їх експлуатації. Особенность корабельных красок состоит в том, что они отпугивают морских обитателей, желающих прикрепиться к корпусу судна. Возникает вопрос, зачем отгонять таких пассажиров? Дело в том, что это первые «враги» судов, ведь они, прикрепляясь к борту, нарушают обтекаемость судна и, как следствие, снижают скорость движения. Именно поэтому корабельная краска состоит из неоднородной массы и на микроскопическом уровне создает эффект шахматной доски, а такая поверхность для морского жителя непонятна, и он предпочитает найти себе другое пристанище. Вдобавок к этому, противообрастающая краска для судов создает эффект скользящей поверхности, не давая морским организмам закрепиться на ней.
Каждый участок судна подвергается различным уровням климатического и техногенного воздействия, поэтому каждой из них требуется особый состав краски. Это могут быть стойкие антикоррозийные эмали для защиты металла от ржавчины и необрастающие эмали.
Серед корабельних фарб по дереву, найкращі за якістю і вартістю – алкідні, акрилові і поліуретанові емалі. Ці фарби швидко висихають, мають низьку проникність пара, володіють відмінними водовідштовхувальними властивостями, тому перепади вологості на покриття практично не впливають.